logo

Nowość wśród rozwijających zajęć  dla dzieci!

W gąszczu sportowo-taneczno-językowych propozycji natrafili Państwo właśnie na wyjątkową perełkę :).

Już od września 2018 roku ruszam z zaskakującymi warsztatami nauki szycia na maszynie dla dzieci wieku 9-15 lat.

Dzieci będą krok po kroku dążyły do opanowania sztuki szycia na maszynie. Będziemy wykonywać przedmioty codziennego użytku (np.: piórniki, plecaki), elementy garderoby (np.: czapki, chusty, torebki), ozdoby i dekoracje (np.: bukiety, poduszki, breloczki). Każda wykonana rzecz staje się własnością dziecka.

Planuję również jedną kreatywną grupę dla młodzieży 15-17 lat. Tutaj – KLIK – można dowiedzieć się więcej na ten temat:).

wykreuj swój styl

Warsztaty szycia dla dzieci bawiąc-uczą. Rozwijają wyobraźnię, uczą planowania i podejmowania decyzji, ćwiczą cierpliwość, inspirują do samodzielnych poszukiwań oraz pomagają w odkrywaniu nowych pasji. Dostarczają ogromnej dawki satysfakcji, a rezultaty pracy pogłębiają wiarę we własne siły i umiejętności.

Podczas zajęć dzieci w naturalny sposób przejdą przez wszystkie etapy nauki szycia, od przyszywania guzika, po swobodne szycie na maszynach do szycia. Będziemy szyć na specjalnych maszynach przystosowanych dla dzieci, ale szyjących jak normalne maszyny. Mając igłę i nitkę oraz odrobinę odwagi możemy uszyć każdy przedmiot , który jest nam potrzebny w życiu codziennym.

Pozwól swojemu dziecku rozpocząć sz(ż)yciową przygodę, podczas której z kawałka materiału stworzy niesamowite cuda (cuda na kiju 😉 )!

Rozwijajmy w dzieciach nowe pasje i dajmy im możliwość twórczego rozwoju. Nie pozwólmy, by tablety i smartfony pochłonęły całkowicie nasze dzieci!

Słów kilka o samych zajęciach

Ze względu na specyfikę zajęć odbywać się będą w małych grupach, max 6 osób.

Aby zajęcia były bezpieczne dla dzieci, a prace zadowalające i ukazujące ich pomysły i zdolności moja uwaga powinna być skupiona na każdym z nich. Dlatego też grupy nie będą większe.

Czas trwania jednorazowych zajęć to 1,5h czyli dwie godziny lekcyjne, raz w tygodniu(co daje 6-7,5h miesięcznie).

1,5h To czas, w którym dziecko potrafi się w pełni skoncentrować, a zarazem jest to minimum potrzebne do tego by zrobić coś, co pozwoli im zobaczyć efekty swojej pracy.

Szycie to nie tylko sama docelowa czynność szycia na maszynie ale na początek dobieranie tkanin i ich kolorystyki, opracowanie projektu, stworzenie papierowego wzoru/wykroju. Dopiero potem przygotowanie maszyny, dobór i nawlekanie nici, ustawianie ściegów i szycie. Aby te wszystkie czynności dobrze wykonać potrzeba czasu i koncentracji, dlatego 1,5h to najbardziej optymalna długość trwania zajęć.

Podczas zajęć każde dziecko dysponuje narzędziami, tkaninami i maszynami udostępnianymi przeze mnie. Nie ma możliwości, by dwoje dzieci pracowało na jednej maszynie lub dzieliło się wspólnie narzędziami. Jedno dziecko to jedna maszyna i osobny komplet narzędzi.

Koszt zajęć to 150zł miesięcznie.

Koszty obejmują wszelkie potrzebne materiały, pasmanterię i dodatki niezbędne do wykonania zaplanowanych przedmiotów. Wiedza i umiejętności nabyte podczas zajęć, jak i wszelkie wykonane przez dzieci prace stają się ich własnością na zawsze. Gwarantuję, że  znacznie przewyższy to pieniężną wartość warsztatów.

Zajęcia będą trwały cały rok szkolny.

Na koniec każdy z uczestników otrzyma w prezencie mini zestaw niezbędny do tego, by kontynuować przygodę z szyciem.

Miejsce zajęć Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 70 (siedziba Kreatywnej Akademii Malucha)

 

Chcesz zapisać dziecko, wyślij maila na adres agnieszka.zajac@tucudanakiju.pl
lub zadzwoń 504695235

To tu dzieci będą uczyły się szyć


Będziemy pracować na tkaninach wysokiej jakości, a uczestnicy zajęć będą mieli znaczny wpływ na kolorystykę i wzory tkanin, których będą używać.Na jakich maszynach dzieci będą się uczyły szyć?

Każde z dzieci na czas zajęć będzie miało do dyspozycji maszynę firmy Janome wersja Juno J15.

Opis prosucenta na ich temat wygląda następująco:

„Maszyna do szycia JANOME JUNO J15 to nowy model z serii Juno, zachwycający jakością ściegów i solidnym wykonaniem.

Juno J15 posiada zestaw 15 najbardziej niezbędnych programów ściegowych, które w zupełności wystarczą do wykonania domowych napraw, przeróbek, a także pozwolą realizować pierwsze własne projekty. Jako nieliczna z maszyn została wyposażona w tzw. bezpieczną stopkę (osłonę igły), która zabezpiecza palce w czasie szycia. Dzięki temu bez obaw na maszynie J15 mogą szyć osoby rozpoczynające swoją przygodę z szyciem, w tym również nastolatki i dzieci. W maszynie zastosowano tradycyjny chwytacz wahadłowy, wygodne pokrętła wyboru i regulacji ściegów, a także metalowy uchwyt stopek w systemie Matic, pozwalający na ich szybką wymianę. Maszynę można wzbogacić o liczne dodatkowe akcesoria, m.in. stolik powiększający pole pracy, który polepsza komfort podczas szycia materiałów o dużej powierzchni. Juno J15 to doskonały przykład perfekcyjnej jakości marki Janome. Mocne podzespoły zamknięte w trwałej, dobrze spasowanej obudowie zapewniają długą i bezawaryjną pracę.

Janome Juno J15 to rewelacyjna maszyna dla początkujących, jak i dla każdego, kto szuka prostej i trwałej maszyny do szycia.”

żródło: https://janome.pl/maszyna-do-szycia-juno-j15/

Nie czekaj dłużej, już dziś zapisz swoje dziecko na zajęcia!

Zostało już kilka ostatnich miejsc, a do września już coraz bliżej!

Chcesz zapisać dziecko, wyślij maila na adres agnieszka.zajac@tucudanakiju.pl

Kilka słów o mnie 🙂

Ja nazywam się Agnieszka Zając z wykształcenia jestem pedagogiem z 6 letnim stażem pracy z dziećmi. Obecnie rozwijam swoją pasję tworząc moją markę osobistą “tu Cuda Na Kiju” gdzie szyję przede wszystkim zabawki i akcesoria dla dzieci. Nieustannie kształcę się w kierunku krawiectwa.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córeczek. Jestem córką wspaniałej krawcowej, to w domu rodzinnym rozwijała się moja obecna pasja. Warsztaty to idealny sposób na połączenie mojego zawodu z pasją :).

Zapraszam do kontaktu ze mną drogą mailową agnieszka.zajac@tucudanakiju.pl

Agnieszka Zając tuCudaNakiju