Warsztaty nauki szycia przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-15 lat.

Dzieci będą krok po kroku dążyły do opanowania sztuki szycia na maszynie. Będziemy wykonywać przedmioty codziennego użytku (np.: piórniki, plecaki),  elementy garderoby (np.: czapki, chusty, torebki), ozdoby i dekoracje (np.: bukiety, poduszki, breloczki). Każda wykonana rzecz staje się własnością dziecka.

koniki-tucudanakiju

Będziemy pracować na tkaninach wysokiej jakości, a uczestnicy zajęć będą mieli znaczny wpływ na kolorystykę i wzory tkanin, których będą używać.

Struktura zajęć będzie wyglądała następująco:

Ze względu na specyfikę zajęć odbywać się będą w małych grupach, max 6 osób.

Aby zajęcia były bezpieczne dla dzieci, a prace zadowalające i ukazujące ich pomysły i zdolności moja uwaga powinna być skupiona na każdym z nich. Dlatego też grupy nie będą większe.

Czas trwania jednorazowych zajęć to 1,5h czyli dwie godziny lekcyjne, raz w tygodniu(co daje 6-7,5h miesięcznie).

1,5h To czas, w którym dziecko potrafi się w pełni skoncentrować, a zarazem jest to minimum potrzebne do tego by zrobić coś, co pozwoli im zobaczyć efekty swojej pracy.
Szycie to nie tylko sama docelowa czynność szycia na maszynie ale na początek dobieranie tkanin i ich kolorystyki, opracowanie projektu, stworzenie papierowego wzoru/wykroju. Dopiero potem przygotowanie maszyny, dobór i nawlekanie nici, ustawianie ściegów i szycie. Aby te wszystkie czynności dobrze wykonać potrzeba czasu i koncentracji, dlatego 1,5h to najbardziej optymalna długość trwania zajęć.

Podczas zajęć każde dziecko dysponuje narzędziami, tkaninami i maszynami udostępnianymi przeze mnie. Nie ma możliwości, by dwoje dzieci pracowało na jednej maszynie lub dzieliło się wspólnie narzędziami. Jedno dziecko to jedna maszyna i osobny komplet narzędzi.

Koszty obejmują wszelkie potrzebne materiały, pasmanterię i dodatki niezbędne do wykonania zaplanowanych przedmiotów. Wiedza i umiejętności nabyte podczas zajęć, jak i wszelkie wykonane przez dzieci prace stają się ich własnością na zawsze. Gwarantuję, że  znacznie przewyższy to pieniężną wartość warsztatów.

Zajęcia będą trwały cały rok szkolny.

Na koniec każdy z uczestników otrzyma w prezencie mini zestaw niezbędny do tego, by kontynuować przygodę z szyciem.

Miejsce zajęć Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 70 (siedziba Kreatywnej Akademii Malucha)

Chcesz zapisać dziecko, wyślij maila na adres agnieszka.zajac@tucudanakiju.pl

Chcesz aby Twoje dziecko rozpoczęło kreatywną SZ(ż)yciową przygodę?
Widzisz w nim pokłady niewykorzystanej kreatywności?
Chcesz aby nauczyło się planować i dążyć do obranego przez siebie celu?
Uważasz, że brak mu wiary w siebie i w swoje umiejętności?
Potrzebujesz miejsca i przestrzeni gdzie będzie mogło w pełni wykorzystać swoją wyobraźnię i pomysłowość?
Wiesz, że umiejętność szycia na maszynie jest w życiu bardzo przydatna?

Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań była twierdząca, nie wahaj się tylko już dziś zapisz się na listę zainteresowanych.

Lista zainteresowanych

Zapisanie na listę nie zobowiązuje Cię do zapisania Twojego dziecka na zajęcia.

Zapis na listę daje Ci możliwość otrzymania wiadomości dotyczących rozpoczęcia zapisów na zajęcia, miejsca i terminów zajęć.
Zapisując się na listę będziesz miał również pierwszeństwo podczas zapisów dziecka na warsztaty.

Liczba dzieci uczestniczących w zajęciach, ze względu na małe grupy jest ograniczona, koniecznie  zapisz się na listę dzięki temu nic nie przegapisz.

Masz pytania, lub wątpliwości napisz bezpośrednio do mnie: agnieszka.zajac@tucudanakiju.pl

Agnieszka Zając tuCudaNakiju

Ja nazywam się Agnieszka Zając z wykształcenia jestem pedagogiem z 6 letnim stażem pracy z dziećmi. Obecnie rozwijam swoją pasję tworząc moją markę osobistą “tu Cuda Na Kiju” gdzie szyję przede wszystkim zabawki i akcesoria dla dzieci. Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córeczek. Jestem córką wspaniałej krawcowej, to w domu rodzinnym rozwijała się moja obecna pasja. Warsztaty to idealny sposób na połączenie mojego zawodu z pasją :).